Ako si užiť Vianoce s dvojčatami 1.

Autor: Andrea Hoštáková | 15.12.2019 o 15:12 | Karma článku: 3,27 | Prečítané:  1244x

Či tomu veríte, alebo nie, Vianoce sú už predo dvermi. A hoci Vianoce s dvojčatami či viacerčatami môžu byť náročnejšie najmä čo sa týka prípravy,

nenechajte si pokaziť tento krásny čas stresom a naháňaním sa za niečím, čo bude mať len krátke trvanie. Nezabúdajte, že Vianoce sú časom pohody a pokoja pre celú rodinu a nezáleží na tom, či včas dokončíte večeru, alebo stihnete kúpiť všetky darčeky. Vianoce nie sú len o darčekoch a deti sa vedia potešiť z akejkoľvek maličkosti. Ak sa chcete vyhnúť stresu, spravte si plán a rozvrhnite si všetko tak, aby ste v čase Vianoc mohli už len oddychovať a venovať sa viac deťom. Tu je niekoľko tipov.

1. Vianočné darčeky nakupujte v predstihu. Zistite si, čo si vaše deti želajú a nakupujte podľa toho, pomôže aj zoznam, ktorý si priebežne píšete, potom už len stačí nakuknúť a vybrať sa na nákupy. Ak chcete nakúpiť rýchlo bez zbytočného behania po obchodoch, využite služby internetových obchodov. Nakúpite tam lacnejšie a pohodlnejšie. Nakupujte však dostatočne včas, aby sa nestalo, že vám darčeky prídu až po Vianociach.

2. Upratovanie domu alebo bytu si rozdeľte na viac dní, to znamená každý deň niečo. Pokiaľ máte možnosť nechať deti celý deň u starých rodičov, môžete si upratovanie naplánovať na 1 – 2 dni. Ak nestíhate, nestresujte sa, upracte len to najnutnejšie. Na upratovanie si môžete zavolať aj firmu, pokiaľ vám to vaša peňaženka dovolí. Šikovná upratovačka spraví všetko za vás, vy si za ten čas môžete vyraziť na nákupy alebo niekam na výlet s deťmi.

3. Zapojte deti do príprav. Napríklad môžete spolu vyzdobiť dom/byt, postaviť vianočný stromček, spoločne napísať vianočné pohľadnice rodine a známym a ísť na poštu ich spolu s deťmi poslať.

4. Pečenie môže byť zábava pre celú rodinu. Preto počítajte aj s pomocou detí. Nevadí, ak sa im niečo nepodarí, alebo nebudú medovníčky či iné pečivo podľa vašich predstáv. Tešte sa zo spoločne strávených chvíľ a deti budú mať obrovskú radosť, že niečo samy upiekli. Ak nestíhate piecť, objednajte si pečivo u niektorej cukrárky, určite ich je vo vašom okolí dosť.

5. Spoločne s deťmi môžete vyrábať vianočné ozdoby, pohľadnice, tašky na darčeky alebo menovky. Inšpirácie nájdete všade.

6. Urobte si jeden väčší nákup so zoznamom surovín na pečenie a varenie. Potom sa nemôže stať, že na niečo zabudnete a priebežne dokúpite už len to, čo vám bude chýbať.

7. Možno si myslíte, že pri všetkých tých vianočných prípravách a starostlivosti o druhých vám už nezostane na seba veľa času, no skúste si venovať pár hodín a pokiaľ sa to dá, „vypnite“ a relaxujte – dohodnite si stretnutie s priateľmi, choďte na nákupy a robte to, čo vám robí radosť. Stačí na to naozaj len pár hodín.

8. Pokiaľ máte všetko hotové, je napečené, stromček sa ligoce, byt vonia čistotou, darčeky sú starostlivo pripravené, vezmite deti a urobte si výlet do zasneženej krajiny. Deti budú nadšené a vy si trošku oddýchnete a prevetráte si hlavu...

9. Pokiaľ máte pre deti prichystaných veľa darčekov, nemusíte im ich nutne dať na Štedrý deň. Odložte si niečo aj na ostatné sviatky vianočné, pre deti to bude ďalšie prekvapenie, keď ešte niečo nájdu pod vianočným stromčekom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Ficov kľúč je Danko

Ak sa SNS nedostane do parlamentu, Smer je vybavený.


Už ste čítali?