Labute, Sĺňava, kúpeľný ostrov aj oblátky

Autor: Andrea Hoštáková | 25.11.2019 o 20:32 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  343x

Do kúpeľov nechodím, ani som tam ako kúpeľný hosť nikdy nebola. No Piešťany som si chcela konečne pozrieť, nasať tú kúpeľnú atmosféru. Chcela som vidieť kúpeľný ostrov, park aj mesto.

A keďže sa v jeden letný deň naskytla konečne príležitosť, neváhala som. Plavba loďou po Sĺňave, labute, prechádzka malým centrom, kúpeľný park aj ostrov – to všetko za jeden deň hravo zvládne každý, a pritom si stihne kúpiť aj typické kúpeľné oblátky či posedieť si v jednej z mnohých kaviarničiek.

Labute

Vznešené labute vítajú turistov aj kúpeľných hostí...

Sĺňava

Ak chcete vidieť aj niečo viac ako len mesto, vydajte sa na plavbu loďou po vodnej  nádrži Sĺňava.  Nachádza sa medzi Piešťanmi a obcou Drahovce. Je tu aj umelo vytvorený vtáčí ostrov, kde  hniezdia či zimujú rôzne vzácne  druhy  vtákov.

Kúpeľný ostrov

Na ostrov sa dostanete z Piešťan cez Kolonádový most, no dostať sa naň dá aj z iných strán. Prístup na ostrov je aj zo severu, kde je na krátkom úseku zasypané rameno Váhu, čo robí z Kúpeľného ostrova vlastne polostrov s veľkým kúpeľným parkom.

Mestský park a mesto

Zelené srdce mesta Piešťany ideálne na relax aj športové aktivity. Pri troche šťastia tu môžete na niektorom z mnohých stromov uvidieť aj veveričku.

Cukráreň Elizabeth

Na túto cukráreň s kaviarničkou sme natrafili na Kúpeľnom ostrove. Útulné miesto, kde sme sa veľmi dobre cítili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?