Môj prvý poznávací zájazd – Kittsee, Baden, Laxenburg

Autor: Andrea Hoštáková | 3.10.2019 o 22:00 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  1844x

Vždy som chcela cestovať, spoznávať krajiny, ako sa hovorí, vidieť kus sveta. Teraz som si povedala, že konečne začnem poznávať nielen Slovensko. A tak som si na začiatok vybrala poznávací zájazd do Rakúska.

Nič náročné na jeden deň, no s očakávaním, že uvidím veľa pekných a zaujímavých, mne doteraz neznámych miest.

Kittsee

Naša prvá zastávka bola v rakúskom mestečku Kittsee, kde sme navštívili známu čokoládovňu Hauswirth. Len škoda, že bola sobota a výrobňa bola prázdna, boli sme zvedaví, ako prebieha taká výroba čokolády. Čakali nás teda prázdne priestory. Pozreli sme si však film o vzniku čokoládovne, od prvých začiatkov až po súčasnosť v slovenčine. Potom sme sa presunuli s pani sprievodkyňou do výrobných priestorov. Na záver sme skončili v predajni, kde sme si mohli nakúpiť čokoládové dobroty a niektoré sme mohli aj ochutnať. Aj ja som nakúpila plnú tašku, len akosi nikto nedomyslel, že je príliš teplo a z našich čokolád uložených v autobuse boli neskôr už len rôzne tekuté výrobky. Áno, v autobuse bola klíma, ale kým sme boli pozrieť v Badene, klíma bola zrejme vypnutá, a tak po návrate sme našli čokolády roztopené. A hoci potom znova stuhli, nemali už, samozrejme, svoj pôvodný tvar, čo však nebolo také tragické, keďže na chuti im to neubralo.

Tu sa vyrába čokoláda
V predajni
Môj nákup

Baden

Pôvodne sme sa mali plaviť po podzemnom jazere Seegrotte, no z prevádzkových dôvodov (jaskyňa bola zatopená, a tak bolo treba odčerpávať vodu a vykonávať elektroinštalačné práce) nám ako náhradu vymysleli návštevu kúpeľného mestečka Baden. Dosť ma to sklamalo, pretože na podzemnú plavbu som sa tešila, a keďže to oznámili len pár dní pred zájazdom, už sa mi nechcelo celý zájazd kvôli tomu rušiť a povedala som si, že si aspoň pozriem ďalšie zaujímavé miesto. V Badene sme nemali až tak veľa času poprechádzať sa v centre či v kúpeľnom parku, no nám to stačilo, stihli sme si pozrieť všetko, čo sme chceli, aj posedieť si pri kávičke a trochu sa zrelaxovať.

Beethovenov dom
Kúpeľný park v Badene
Mestečko Baden

Laxenburg

Vyzerá ako malý zámoček uprostred veľkého zámockého parku, no vnútri naozaj prekvapí. Človek má pocit, že je zámok oveľa väčší ako sa javí zvonku. Komentovaná prehliadka zámku trvala asi hodinu (pre mňa bola dosť nezáživná, pretože slovenský hlas z nahrávky hovoril tak pomaly, že som mala pocit, že tam zaspím), sklamalo ma však, že sa tu nemôže fotiť, myslím, že CK organizujúca zájazd by mala na takúto vec vopred upozorniť. Okolie zámku je však nádherné, z parku sme sa k nemu dostali kompou, keďže okolo zámku je vybudované jazero. Škoda, že cestou späť k autobusu od zámku cez zámocký park sme nemali viac času, určite by som si pozrela aj ostatné časti parku, do ktorých sme sa však už pre nedostatok času nedostali.

Cez zámocký park k zámku Laxenburg
Jazero pri zámku
Zámok Laxenburg
Nádvorie zámku
K zámku sa dostanete kompou

Na začiatok, aj napriek pár drobným nedostatkom, bol výlet celkom fajn a určite nebol môj posledný. Už teraz idem rozmýšľať, kam sa pozriem nabudúce.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?