Víkend v Zakopanom

Autor: Andrea Hoštáková | 19.6.2019 o 21:00 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  1504x

Zakopané je najznámejšie stredisko horskej turistiky a lyžovania v Poľsku, a ja som tu trávila jeden skvelý oddychový víkend. Nachádza sa medzi Vysokými Tatrami a horou Gubalowka neďaleko slovenských hraníc.

V zime si tu prídu na svoje lyžiari a v lete zasa  turisti. Je známe svojou ulicou Krupówki, kde je množstvo obchodov, stánkov so suvenírmi, kaviarní a reštaurácií. Ja som toto mestečko navštívila takmer v letnej sezóne, a skutočne je tu čo pozerať. Uličkou Krupówki sa dá prechádzať donekonečna a celý deň je tu množstvo ľudí. Niekedy som sa až čudovala, odkiaľ sa tu toľko ľudí berie. Pri centre mesta je obrovský park, všade množstvo zelene medzi typickými domčekmi s goralskou architektúrou, z ktorých niektoré skutočne vyzerajú ako z rozprávky. Občas sa tu však nájdu aj opustené domy.

Krupówki
Krupówki
hotel Stamary
opustený dom
park
park

Môžete tu navštíviť aj Papugarniu, strašidelný dom  či múzeum voskových figurín. Pri lanovke na Gubalowku je niekoľko atrakcií pre deti, ako kolotoče či veľká šmýkačka.

lanovka na Gubalowku

V niektorých reštauráciách znie ulicami živá hudba do neskorých nočných hodín. Skrátka mesto, kde to žije. Oštiepky tu nájdete  všade, na ulici v typických stánkoch ich nájdete medzi ostatnými syrmi, sirupmi či džemami. Dokonca sme vbehli aj do predajne  čokolád, kde čokolády boli v tvare oštiepkov.

stánok so suvenírmi
serki a oscypki

Na ulici postávajú koče s koňmi, na ktorých sa môžete odviezť.

Ja som tu navštívila múzeum  voskových  figurín, ktoré prejdete  veľmi rýchlo, keďže je tu jedna hlavná miestnosť a asi tri ďalšie menšie.

vstup do múzea voskových figurín

Pozrela som si aj kostol Najsvätejšej rodiny, ktorý je  priamo na ulici Krupówki.

Neďaleko centra je aj akvapark s toboganmi, ktorý je prepojený s hotelom Aquarion, kde som bola ubytovaná,  takže vstup do tohto akvaparku som mala neobmedzený. Dlhšou pešou prechádzkou alebo autobusom sa odtiaľto dostanete do Kuznice, kde  je lanovka na známy Kasprov vrch. Je tu veru čo pozerať, víkend mi určite nestačil, preto sa sem plánujem v najbližšom čase ešte vrátiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Hrozí vojna medzi USA a Iránom?

Ropné zariadenie v Saudskej Arábii zbombardovali drony.


Už ste čítali?